Острів Шрі-ланка знаходиться близько екватора і омивається теплим індійським океаном – висновок: тепла і вода і повітря.
Середньорічна температура 26 – 30*С – висновок: одяг беремо легкий і бажано з натуральних тканин, не обтягаючий, буде жарко. Взуття – зручне, босоніжки, шльопки, кросівки, якщо збираєтеся в гори або просто маєте звичку ходити так літом.
На Шрі -ланці можна об*їстися фруктами, їх тут близько 120 видів і майже всі нам не відомі – висновок: обов*язково запасаємося припаратими від алергії і від…. одним словом вугілля активоване або що ви вживаєте при розладах шлунку.
Фрукти їмо , але не перебираємо норму зважаючи, на те, що спробувати все хочеться. Це як у нас об*їстися полуниці весною або мандаринок на Різдво, смачно, але не всім проходить без наслідків.
Ланкійці їдять тільки свіжу їжу, висновок: отруїтися практично неможливо якщо Ви не замовляєте їжу в відверто жахливих умовах або не їсте у *наших* кафешках, тут все залежить від господаря, адже для наших країв нормально борщ тиждень їсти.
Кухня – їжа, дуже смачна і дуже різноманітна, але гостра, інколи дуууууже гостра – висновок: пробуємо все, але замовляємо як для європейців не гостру, знову ж таки, в хороших готелях апріорі розуміють, що ми не можемо насолоджуватися гострою їжею, тому відразу подають адаптовану для нас.
Наймиліші слоники і мавпочки (усі-пусі), ну для когось крокодильчики і т.д!!! Друзі мої, не забуваємо – це дикі тварини, висновок: любимо і милуємося здалеку, не порушуючи їхньої особистої зони комфорту, а для нас зони безпеки.
Милі мавпенята, коли їх зграя, втрачають страх і якщо Ви на них замахуєтеся або кидаєте чимось, або ж просто несете смачньке і не ділитеся – можуть вести себе агресивно і напасти. Слони чи будь-які інші тварини теж не люблять наглості, коли їм тим фотоапаратом або мобілкою мало в око не залазать.
Комарі, змії, павуки і інша нежить є, але в нормальних готелях ви їх не побачите, у нас теж змії є, але по місті не лазять – висновок: у джунглях чи глибоких селах, які практично самі близько до лісу або джунглів можна зустріти будь – кого, це їх природнє місце життя, але у містах ні. В крайньому разі я за шість років життя, змій, окрім вказаних місць не зустрічала.
Комарі – та ж система, нормальний готель піклується про своїх відвідувачів, тому фумігатори проганяють комах, десь протимоскітні сітки на вікнах, а хто хоче жити за 5$/ніч – не дивно, що говорять про комарів, як про стихійне лихо.
Сонцезахист обов*язково, навіть *якщо Ви ніколи не згораєте*, друзі це тропіки, погляньте навкруг на людей і прикиньте в голові який рівень меланіну має бути в шкірі щоб не згорати. Висновок: сонцезахист якісний не нижче SPF40.
Культура поведінки, мораль і виховання. Друзі *В чужий монастир зі своїм уставом не йдуть*, тобто поважаємо традиції, звичаї і культуру іншого народу. Хоч цейлонці і дуже толерантні до туристів, але все ж таки не треба ходити в купальнику по місту, бо жарко, тут так не прийнято. В храми, якщо плануєте відвідати візьміть з собою довгу спідницю або ж сукню, перед храмом зазвичай роззуваються. Якщо на Вас хтось звертає сильно увагу, особливо таке може бути у селах, не реагуйте негативно, це проста цікавість, поклавши руку на серце скажу, у Львові на індусів і африканців вже ніхто не звертає уваги, а у селі?….от – от і я про те ж. Висновок: не соромте свій народ, будьте ввічливими, поважайте всіх людей навіть якщо Ви з ними не згідні.
Чи крадуть речі? -ні, спокійно проживайте у свому готелі чи гестхаусі, адміністрація і власники дуже дбають про репутацію закладу. Звичайні люди, жителі Шрі-ланки, теж не злодії по своїй натурі, але не забуваємо, що всюди є виключення з правил, тож просто будьте уважними.
Чи потрібно робити якісь додаткові прививки? Впринципі – ні, Шрі-ланка не є небезпечною країною в плані захворювань і епідемій, але якщо є бажання, то будь ласка. Висновок: на даний момент ніхто нікого нічого не заставляє, ваше здоров*я в Ваших руках.
Золото і дорогоцінне каміння, можна купляти і везти , але обов*язково потрібно мати чек. Висновок: завжди беріть і зберігайте чеки до будь-яких великих або дорогоцінних речей придбаних на Шрі-ланці.
Якщо Вас нудить у транспорті – візьміть з собою таблетки від нудоти, на Шрі-ланці майже вся дорога, особливо в горах- серпантин.
БЕЗПЕКА!!! Друзі, я все розумію, фото для інстаграму і фейсбуку чи будь-яких інших соцмереж, вимагають багацько кадрів в найкрасивіших місцях, так званих *інстаграмних*, але дуже часто туристи наражають себе на небезпеку за ради такого фото. Рейтинг небезпеки очолюють водопади. Уявіть собі, побачили Ви дивовижне місце для фото – виступає над водопадом, каменюка міцна – точно не впаде. Ну все, ліземо….аж десь на половині шляху Ви з жахом розумієте – руки втомилися, ноги мліють, каміння дико слизьке, що робити ??? ні в зад ні в перед вже сил рухатися нема! Або другий варіант – Ви таки видерлися на той стрімчак, а там, знову ж таки слизько, втомнена нога просто з*їхала і все….
Можу розказати і про туристку – альпіністку з Німеччини, яка не повернулася додому і ще багато страшилок, але цей розділ якраз призначений для того, щоб цього уникнути.
Стрибати в водопади з висоти теж не можна! Ви поняття не маєте що під водою. Вийнятки становлять лише місця де гід це дозволяє.
Далі – потяг, надзвичайно красивенний маршут, який входить у 10-ку найгарніших у світі, всі висуваються з вагонів і не дивно, я теж роками так їжджу, на місці зазначеному в квитку взагалі не сиджу. АЛЕ – тримайтеся міцно, за дітей відповідаєте головою, вони теж висовуються, в крайньому випадку хочуть. Завжди дивіться вперед руху потягу – стовбур, листя, гілка, камінь, тунель може з*явитися в будь-яку хвилину, а Ви висячи в повітрі і розглядаючи пейзаж позаду або сконцентрувавшись на фото не помітили наближення небезпеки. Нажаль з впертою періодичністю на залізниці травмуються, гинуть туристи, які не привичні до такого кайфу в потязі.
Висновок: *Береженого, Бог береже*